Apie mus

Kas yra mokomoji mokinių bendrovė (MMB)?

Tai ne verslo žaidimas ar verslo simuliacija, tai realus verslas, kurį valdydami mokiniai patiria, kaip veikia nuosavas verslas, taiko mokykloje įgytas žinias, mokosi panaudoti savo talentus ir gebėjimus kuriant ir valdant savo įmonę.

Įkurdami MMB mokiniai įgyvendina visą verslo valdymo ciklą: įkuria įmonę, sukaupia pradinį kapitalą, planuoja, kuria savo paslaugą arba produktą bei jį parduoda, vykdo rinkodarą ir uždaro įmonę.

Ilgametė Lietuvos Junior Achievement verslumo ugdymo „Mokomųjų mokinių bendrovių“ (MMB) programa 2019 m. pereina į kitą lygį ir įgauna pavadinimą „AcceleratorX“, kurios metu mokiniai kuria jaunąsias bendroves arba jaunuosius startuolius.

AcceleratorX programa suteikia 9-12 klasių mokiniams realią verslo patirtį dar mokyklos suole. Mokiniai spręsdami vietos problemą, atliepdami rinkos poreikį arba tiesiog testuodami savo idėjas kuria skirtingus verslus ir skleidžia verslumo dvasią. Ši programa nėra verslo simuliacija, tai realaus verslo kūrimo patirtis supažindinanti, kaip verslas yra vystomas, valdomas bei leidžianti mokiniams patiems priimti svarbiausius su jų verslu susijusius sprendimus. Įkurdami jaunąją bendrovę mokiniai įgyvendina visą verslo valdymo ciklą: įkuria įmonę, sukaupia pradinį kapitalą, planuoja, analizuoja vartotojų poreikį, kuria savo paslaugą arba produktą bei jį parduoda, vykdo rinkodaros kampaniją ir po mokymosi proceso uždaro savo įmonę.

Mokomoji mokinių bendrovės (MMB) Prekybos ir verslo skyriuje?

Mokinių bendroves Prekybos ir verslo skyriuje kuruoja profesijos mokytoja Jurga Džiautienė. Jaunųjų bendrovių konsultantu ir globėju tapo įmonės Finakcentai struktūros pardavimų direktorius Algis Smirnovas.

2020/2021 m.m. mokykloje veiks MMB „PraVerS“, kuri vykdys mažmeninę prekybą.

Pravers veiklos liudijimas